نکات ضروری برای شروع به یادگیری زبان انگلیسی

یکی از سوال‌های اصلی‌ افرادی که می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند این است که از کجا باید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند. صرف‌نظر از بحث استفاده از کدام متد، منبع و یا آموزشگاه رویکرد ما به عنوان زبان‌آموز و نحوه برخورد ما با یادگیری زبان است که اهمیت بسزایی پیدا می‌کند. در این مقاله اصلی‌ترین نکاتی که یک زبان‌آموز برای یادگیری زبان انگلیسی باید در نظر بگیرد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 برای شروع یادگیری مانند یک کودک نوپا، عمل کنیم.

برای یادگیری زبان ما مجبور به دانستن معنا و مفهوم کلمات و تلفظ هرکدام از آن‌ها هستیم. برای شروع باید کلمات ساده‌تر را انتخاب کنیم و سعی کنیم با معنای کلمات و تلفظ هرکدام از آن‌ها ارتباط برقرار کنیم. در کنار یادگیری کلمات اعداد و نحوه شمارش آن‌ها اهمیت زیادی دارد. ما در فارسی هم اعداد رو به شیوه‌های مختلف بیان می‌کنیم ، برای مثال:  بین ششمین دانش‌آموز و شش دانش‌آموز فرق وجود دارد.

فراموش نکنید، یادگیری زبان برای مبتدیان چالش‌برانگیز است ولی غیرممکن نیست.

عادت نداشتن به مطالعه مستمر و فراموش کردن معنای لغات یا نحوه استفاده از گرامر و تلفظ در ابتدای یادگیری ممکن است خیلی از زبان‌آموزان را دلسرد کند. نباید فراموش کنیم که این موضوع برای همه رخ می‌دهد. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشیم ، پذیرش چالش‌های حین آموزش و صبر  کردن برای عبور از این وضعیت است. برای راحت شدن وضعیت یادگیری خیلی از مقالات تحلیلی مربوط به آموزش زبان توصیه می‌کنند که سعی کنید موضوعات و مطالبی که یاد می‌گیرید را با زندگی روزمره خودتان تطبیق دهید و در ذهن خود تمرین کنید.

بیشتر بخوانید:  6 جایگزین I’m sorry

برنامه‌ای برای یادگیری خودتان تنظیم کنید.

هدف از تعیین برنامه برای یادگیری زبان انگلیس برای خودتان ، به معنی تعیین حداقل‌هاست. یعنی مطالعه مطالب به صورت مستمر و مشخص ادامه پیدا کند. این برنامه به شما کمک می‌کند از نظر زمانی یک تخمینی برای یادگیری خود تعیین کنید . برای مثال به صورت هفتگی وضعیت یادگیری زبان خود را مشخص کنید و به آن پایبند باشید.

 

منابع مطالعاتی مناسبی تهیه کنید.

منابع مطالعاتی خودتان را باتوجه به وضعیت خودتان انتخاب کنید. مثلا اگر می‌خواهید listening خود را بهتر کنید نیازی نیست به سمت منابعی بروید که بیشتر بر روی  writing تمرکز کردند. یا اگر زمان کمی برای مطالعه روزانه دارید منابعی را استفاده کنید که تمرین‌های کوتاه‌تری دارند.

فراموش نکنید که منابع بسیار متنوعی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که شما به هیچ وجه نه تنها وقت مطالعه همه آن‌ها را ندارید بلکه اصلا احتیاجی نیست که تمام منابع آموزشی یادگیری زبان انگلیسی رو مطالعه کنید. هدفتان را فراموش نکنید. بر اساس اهدافتان به دنبال منابع آموزشی بروید، وگرنه هم هزینه زیادی را متحمل شده و هم در ادامه دچار دلسردی خواهید شد و ممکن است یادگیری را مجددا کنار بگذارید. این مطلب را هم فراموش نکنید خواندن کامل و درست یک منبع مطالعاتی به مراتب ارزشمندتر از خواندن چندین کتاب و فایل است.

انگلیسی را در محیط‌های واقعی یاد بگیرید.

ثبت‌نام در آموزشگاه، مشاهده شبکه‌های انگلیسی زبان، مطالعه سایت‌ها، دنبال کردن برخی کانال‌های آموزش زبان در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان از جمله ابزارهایی هستند که شما را در یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کنند. این ابزارها می‌توانند تجربه بهتری را از آموزش زبان به شما ارائه کنند. هم باعث می‌شوند زمان بیشتری را درگیر موضوع‌ها باشید و هم گوش، چشم و فکر شما عمیق‌تر درگیر مطالب خواهد شد. همچنین در ادامه که مطالب را متوجه می‌شوید به راحتی ذهن متوجه روند آموزشی‌تان خواهد شد و احساس اعتماد به نفس بیشتری در ادامه خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:  اصطالاحات کسب و کار در انگلیسی

سطح دانش زبان خود را فراموش نکنید.

فراموش نکنید، شما در ابتدای فرایند یادگیری زبان هستید. در بخش‌های مختلف به خصوص بخش listening ضرورتی ندارد فیلم‌ها، موسیقی یا مقالات تخصصی را مطالعه کنید. شما کم کم در حال یادگیری کلمات، معنا، تلفظ و نحوه کاربردشان هستید. در نتیجه بهتر است از مطالبی که برای تمرین انتخاب می‌کنید خیلی از سطح دانش زبان انگلیسی شما دور نباشد.

با زبانیاد زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید.

از بین صدها اپلیکیشن و صفحه آموزش زبان انگلیسی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانیاد و صفحه اینستاگرام آن تلاش می‌کند با در نظر گرفتن درس‌های مناسب هرسطح، تنوع موضوعی و داستان‌سرایی ذهن شما را بیشتر با موضوع آموزش زبان انگلیسی درگیر کنند. مطالب ارائه شده از منابع آکادمیک آموزش زبان استفاده شده است. همچنین استفاده از روش‌های مختلف برای تقویت مهارت خواندن، شنیدن و نوشتن در مطالب زبانیاد باعث شده است تا به صورت متوازن‌تری مطالب را با هر سطحی که هستید یاد بگیرید و پیش بروید.

با کمک زبانیاد شما می‌توانید برنامه مشخصی برای یادگیری و مرور مطالب داشته باشید. کافی است برنامه یادگیری خود را تنظیم کنید که تا زبانیاد روند مطالعه روزانه شما را ثبت و در اختیارتان بگذارد.

شما می‌توانید علاوه بر دنبال کردن صفحه اینستاگرام، اپلیکیشن زبانیاد را نیز دنبال کنید و از مطالب تیم آموزشی زبانیاد بهره‌مند شوید.

 

دیدگاه خود را بنویسید